Skip to main content

Confluence

کانفلوئنس یکی از محصولات محبوب و توان‌مند شرکت Atlassian است. این محصول محیطی را برای تیم‌ها خلق می‌کند تا در‌ آن بسازند، همکاری کنند و به کار‌های خود نظم دهند. با محوریت دانش و همکاری، Confluence به تیم‌ها کمک می‌کند تا به ایده‌ها و پروژه‌های خود بپردازند و آن‌ها را بارور کنند. فضاها یا Spaces این امکان را به اعضای یک تیم می‌دهد تا به کار‌ خود ساختار ببخشند و آن‌ را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در نتیجه‌آن، اعضای تیم دسترسی لازم به دانش مجموعه و اطلاعات کلیدی که پیش‌نیاز انجام کار خود به بهترین‌ شکل است را خواهند‌داشت. Conflunce برای تیم‌هایی با اندازه‌های مختلف طراحی شده است، از شرایط حساس و با ریسک بالایی که باید دقت بالایی برای آن به خرج داد گرفته تا موقعیتی که شکل‌گیری فرهنگ تیمی در محیطی پویا مد‌نظر باشد.

ساخت Confluence در کنسول هم‌روش

 1. به صفحه دارکوب در کنسول هم‌روش مراجعه کنید. سپس در قسمت «ساخت اپ»، ذیل «ساخت اپ آماده»، Confluence را انتخاب کنید. در این مرحله، نام و زیردامنه‌ای برای نسخه Confluence خود برگزینید.

  confluence_app_settings
 2. در صفحه بعد، پس از انتخاب پلن مورد نظر، گزینه «ساخت اپ» را انتخاب کنید. پس از اندکی، نسخه Confluence شما مستقر خواهد‌شد. با توجه به سنگین بودن استقرار اولیه، ممکن است این فرایند چند دقیقه طول بکشد.

 3. جهت راه‌اندازی نسخه Confluence، به دامنه‌ای که در مرحله نخست برگزیده‌اید مراجعه کنید. در صفحه نخست، می‌توانید قابلیت Confluence Team Calendars و Confluence Questions را نیز فعال‌ کنید.

  confluence_app-options
 4. در صفحه بعد، server id نسخه Confluence خود را کپی کنید و در کنسول هم‌روش، وارد صفحه ویرایش اپ شوید. سپس، در قسمت «دریافت کد فعال‌سازی» license keyهای مربوطه را دریافت کنید.

  confluence_get-license-1
  confluence_get-license-2
  می‌توانید از این license keyها در فعال‌سازی Confluence استفاده‌کنید.
  confluence_license
 5. سپس، بقیه مراحل راه‌اندازی را طی کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره مراحل راه‌اندازی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.