Skip to main content

Jira

جیرا عضوی از خانواده‌ی محصولات نرم‌افزاری شرکت Atlassian است که مدیریت کارها را برای تیم‌های مختلف تسهیل می‌کند. در ابتدا، کارکرد Jira متمرکز بر دنبال‌کردن مسائل و باگ‌های نرم‌افزاری بود اما به مرور زمان، به یک ابزار توان‌مند و غنی تبدیل شد. این نرم‌افزار دارای کاربرد‌های متنوعی برای مدیریت پروژه، توسعه نرم‌افزار و مدیریت پیش‌نیاز‌ها و تست‌کیس‌ها است و از روش‌های مختلف توسعه مانند scrum و kanban پشتیبانی می‌کند. امروزه، Jira یکی از ابزار‌های محبوب میان تیم‌های مدیریت پروژه یا محصول و تیم‌های چابک توسعه و دواپس است. در این لینک ، می‌توانید با کاربردها و مختصات این محصول بیشتر آشنا شوید. هم‌چنین جهت آشنایی دقیق‌تر با ویژگی‌های Jira، می‌توانید به منابع و مستندات آن برای نسخ مختلف در این لینک مراجعه کنید.

ساخت Jira در کنسول هم‌روش

 1. به صفحه دارکوب در کنسول هم‌روش مراجعه کنید. سپس در قسمت «ساخت اپ»، ذیل «ساخت اپ آماده»، Jira را انتخاب کنید. در این مرحله، نام و زیردامنه‌ای برای نسخه Jira خود برگزینید.

  jira_app_settings
 2. در صفحه بعد، پس از انتخاب پلن مورد نظر، گزینه «ساخت اپ» را انتخاب کنید. پس از اندکی، نسخه Jira شما مستقر خواهد‌شد. با توجه به سنگین بودن استقرار اولیه، ممکن است این فرایند چند دقیقه طول بکشد.

 3. جهت راه‌اندازی نسخه Jira، به دامنه‌ای که در مرحله نخست برگزیده‌اید مراجعه کنید و تنظیمات عمومی را انتخاب کنید. مقدار Base URL، به طور پیش‌فرض، همان انتخاب پیشین شما خواهد‌بود. لطفا آن را تغییر ندهید.

  jira_setup_first_page
 4. در صفحه بعد، server id نسخه Jira خود را کپی کنید و در کنسول هم‌روش، وارد صفحه ویرایش اپ شوید. سپس، در قسمت «دریافت کد فعال‌سازی» license key را دریافت کنید.

  jira_get-license-1
  jira_get-license-2
  می‌توانید از این license key در فعال‌سازی Jira استفاده‌کنید.
  jira_license
 5. سپس، بقیه مراحل راه‌اندازی را طی کنید.