Skip to main content

Go

مقدمه

برای آن که یک اپ Go تشخیص داده شود، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد ۱- با godep مدیریت شود و یک فایل Godeps/Godeps.json داشته باشد. ۲- با govendor مدیریت شود و یک فایل vendor/vendor.json داشته باشد. ۳- یک پوشه‌ی src داشته باشد که داخل آن زیرپوشه‌هایی وجود دارند و یک یا چند فایل .go در آن باشد. این نشان می‌دهد پروژه با gb مدیریت می‌شود.

ورژن‌های Go که پشتیبانی می‌شوند را در این لینک گیتهاب می‌توانید ببینید. بعد از بیلد فایل‌های استاتیک همگی در اپ باقی می‌مانند و می‌توان آن‌‌ها را با http.FileServer یا ابزار مشابه سرو کرد.

برای اجرای اپ می‌توان یک دستور اجرایی در یک فایل به نام Procfile داد. در غیر این صورت هنگام ساخت اپ باید دستور اجرایی داده شود. فایل باینری پروژه با همان نام پروژه در پوشه‌ی ~/bin قرار می‌گیرد. مثلا اگر پروژه‌ای به نام my-app داشته باشیم با اجرای دستور bin/my-app برنامه اجرا خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مستندات سایت heroku مراجعه کنید.

ساخت اپ در دارکوب

در صفحه‌ی اول کنسول دارکوب در بخش «ساخت اپ بدون داکرفایل» گزینه‌ی Go را انتخاب کنید:

app-type

و در صفحه‌ی بعد نوع سرور گیت خود را انتخاب کنید:

git-config

در صفحه‌ی تنظیمات اپ گزینه هایی برای اپ شما پیشنهاد داده شده است که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

app-settings

از جمله نام، آدرس زیردامنه و پورت. دقت کنید که پورت باید همان پورتی باشد که برنامه‌ی شما روی آن گوش می‌دهد. بقیه‌ی مقادیر را هم می‌توانید به دلخواه تغییر دهید. هم‌چنین برای اجرای اپ باید دستوری را مشخص کنید. اگر این دستور را در Procfile‍‍ ننوشته‌اید در قسمت «دستور اجرایی» بنویسید. می‌توانید برای اطلاع بیشتر از این موضوع بخش قبلی را مطالعه کنید. بعد از این صفحه به «انتخاب پلن» می‌روید.

plan

در اینجا پلن خود را انتخاب کنید و در پایین صفحه اگر نیاز به دیسک دارید آن را اضافه کنید.

disk

در انتهای صفحه می‌توانید جزئیات اپ خود را ببینید:

app-info

با زدن دکمه‌ی «ساخت اپ» اپ شما دیپلوی می‌شود. سپس در بخش «اطلاعات عمومی» و در تب ‌Builds می‌توانید لاگ بیلد خود را ببینید.

build-logs

در نهایت با مراجعه به آدرس هاستی که انتخاب کرده بودید می‌توانید اپ خود را ببینید.