Skip to main content

PostgreSQL

برای ساخت دیتابیس پستگرس در صفحه‌ی ساخت اپ نوع اپ پستگرس را انتخاب کنید.

ساخت یک اپ آماده جدید در دارکوب

پس از انتخاب اپ پستگرس،‌ به صفحه‌ی تکمیل اطلاعات اپ هدایت می‌شویم. در این صفحه،‌ علاوه بر اطلاعات معمول اپ‌ها، همچون انتخاب پلن و نام اپ، اطلاعاتی مختص دیتابیس پستگرس، نظیر نام دیتابیس، نام کاربری و حجم دیسک نیز خواسته می‌شود که ساخت دیتابیس را ساده‌تر می‌کند.

ساخت یک اپ آماده PostgreSQL در دارکوب

پلن‌های پیش‌فرض را می‌توانید از بالای صفحه انتخاب کنید، همچنین در صورت نیاز می‌توانید میزان رم و سی‌پی‌یوی دلخواه خود را نیز تعیین کنید.

  • نام اپ: این نام، نامی است که سایر اپ‌ها برای دسترسی به اپ دیتابیس شما استفاده می‌کنند. این نام در شبکه‌ی مرتبط با فضای نامی خودش قابل دسترسی است.

  • نام کاربری: username دیتابیس را مشخص می‌کنید. دقت کنید که این یوزر تنها دسترسی به دیتابیسی که مشخص می‌کنید دارد.

  • نام دیتابیس: نام دیتابیس را وارد می‌کنید، مقادیر پیش‌فرض پست‌گرس postgres می‌باشد.

  • حجم دیسک: چون اپ دیتابیس یک اپ استیت‌فول است بنابراین به صورت پیش فرض یک دیسک به اپ پستگرس اضافه شده است که می‌توانید حجم آن را تغییر دهید، این مقدار در ادامه‌ی عمر اپ قابل کاهش نیست.

به طور پیشفرض کاربر postgres، با همان پسوردی که برای نام کاربری خاص شما ست شده است، دسترسی root به این دیتابیس دارد. در صورتی‌ که می‌خواهید از نام کاربری خاص خودتان برای دسترسی‌های غیر روت استفاده کنید، ابتدا پسورد کاربر postgres را به مقداری دیگر تغییر دهید.

پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، می‌توانیم اپ دیتابیس را ذخیره و دیپلوی کنیم. در این مرحله کمی منتظر می‌مانیم تا اپ ساخته و دیپلوی شود.

لیست اپ‌های آماده PostgreSQL در دارکوب

پس از ساخت دیتابیس می‌توانیم آن را در لیست اپ‌های موجود در فضای نامی‌اش مشاهده کنیم. اگر بر روی آن کلیک کنیم به صفحه‌ی جزئیات آن وارد می‌شویم و در این صفحه اطلاعات جزئی‌تری در مورد این دیتابیس پستگرس مشاهده می‌کنیم.

اطلاعات جزئی اپ آماده PostgreSQL در دارکوب

مشخصات مختلف مورد نیاز برای دسترسی به دیتابیس را در این صفحه مشاهده می‌کنیم. اکنون می‌توانیم با استفاده از آدرس خارجی، نام کاربری و رمزعبور از سیستم خودمان به این دیتابیس وصل شویم و از آن استفاده کنیم. به همین سادگی!

همانند سایر اپ‌ها با ورود به قسمت لاگ می‌توانید جزئیات فعالیت‌های اپ‌های آماده را مشاهده نمایید. همچنین در بخش دسترسی‌ها قابلیت اعمال قواعد کنترل‌دسترسی فراهم می‌باشد.