Skip to main content

Jira Service Management

Jira Service Management چیست؟

جیرا سرویس منجمنت یکی از محصولات محبوب شرکت اتلسین است. به عنوان ابزاری توان‌مند برای تیم‌های پشتیبانی و IT، این نرم‌افزار امکانات مناسبی جهت مدیریت سوانح، تغییرات و مشکلات ارائه می‌دهد. با استفاده از داشبورد‌های شخصی سازی شده و قسمت help desk، می‌توانید با نظم و سرعت به تیکت‌ها رسیدگی کنید. Jira Service Management به شما کمک می‌کند تا درخواست‌های کلاینت‌های خود را با نظم مناسبی اولویت‌بندی کرده و مرتفع کنید. برای اطلاع بیشتر از قابلیت‌های این نرم‌افزار به این لینک مراجعه کنید. هم‌چنین، جهت مقایسه این نرم‌افزار با سایر محصولات شرکت اتلسین می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ساخت Jira Service Management در کنسول هم‌روش

استفاده از Jira Service Management نیازمند خرید license است که در ایران به دلیل مسائل مختلف مانند تحریم‌ها‌ و نوسانات نرخ ارز امکان خرید آن وجود ندارد. در این مطلب، روش استفاده از Jira Service Management به صورت رایگان را بررسی می‌کنیم و با نحوه‌ی ساخت آن در کنسول هم‌روش آشنا می‌شویم.

  1. به صفحه دارکوب در کنسول هم‌روش مراجعه کنید. سپس در قسمت «ساخت اپ»، ذیل «ساخت اپ آماده»، Jira Service Management را انتخاب کنید. در این مرحله، نام و زیردامنه‌ای برای اپ خود برگزینید.

  2. در صفحه بعد، پس از انتخاب پلن مورد نظر، گزینه «ساخت اپ» را انتخاب کنید. پس از اندکی، نسخه Jira Service Management شما مستقر خواهد‌شد. با توجه به سنگین بودن استقرار اولیه، ممکن است این فرایند چند دقیقه طول بکشد.

  3. جهت راه‌اندازی نسخه Jira Service Management، به دامنه‌ای که در مرحله نخست برگزیده‌اید مراجعه کنید و تنظیمات عمومی را انتخاب کنید. مقدار Base URL، به طور پیش‌فرض، همان انتخاب پیشین شما خواهد‌بود. لطفا آن را تغییر ندهید.

  4. در صفحه بعد، server id را کپی کنید و در کنسول هم‌روش، وارد صفحه ویرایش اپ شوید. سپس، در قسمت «دریافت کد فعال‌سازی» license key را دریافت کنید.

  1. سپس، بقیه مراحل راه‌اندازی را طی کنید.