Skip to main content

Wordpress

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) بسیار قدرتمند است. حدود ۴۰ درصد وبسایت‌های اینترنت با وردپرس ساخته شده‌اند. در ابتدا وردپرس برای ساخت وبلاگ به کار میرفت ولی باتوجه به دارا بودن پلاگین‌های متنوع، قابلیت‌هایی فراتر از یک وبلاگ را داراست و می‌توان از آن در زمینه های دیگر از جمله فروم اینترنتی، سامانه مدیریت یادگیری (LMS) ساخت فروشگاه آنلاین و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. وردپرس رابط کاربری بسیار ساده و کاربردی دارد که بسیاری از نیاز‌های ساخت وبسایت را برطرف می‌کند و نیاز به تیم برنامه‌نویسی برای نگهداری وب‌سایت را به حداقل می‌رساند.

راه‌اندازی وردپرس در دارکوب

در پنل ساخت اپ، قسمت اپ‌های آماده روی وردپرس کلیک کنید. سپس در منوی باز شده اسم اپ و آدرسی که مایلید با آن به وردپرس خود دسترسی پیدا کنید را وارد کنید. در صورتی‌ که می‌خواهید وردپرس را روی دامنه‌ی شخصی اجرا کنید، پس از ساخت اپ از در قسمت ویرایش اپ در تب «آدرس دامنه» می‌توانید آدرس دامنه‌ی خود را وارد کنید.

در ادامه پلن دلخواد خود را با توجه به نیاز وبسایت انتخاب کنید و اپ را بسازید. بعد از ساخته شدن اپ از آدرسی که قبلتر مشخص کرده‌اید می‌توانید به وردپرس خود دسترسی پیدا کنید.

توجه کنید که در صورت استفاده از دامنه شخصی، باید پس از وارد شدن در پنل وردپرس از قسمت Settings -> General مقادیر WordPress Address (URL) و Site Address (URL) را تغییر دهید.

اگر می‌خواهید از وردپرس فعلی خود به وردپرس دارکوب مهاجرت کنید، محتوای وردپرس خود را در مسیر /var/www/html/ کپی کنید. در صورت وجود هر گونه ابهام یا نیاز به کمک در مهاجرت، از طریق «پشتیبانی» به ما اطلاع بدهید.