Skip to main content

Redis

ساخت Redis در کنسول هم‌روش

  1. به صفحه دارکوب در کنسول هم‌روش مراجعه کنید. سپس در قسمت «ساخت اپ»، ذیل «دیتابیس‌ها»، Redis را انتخاب کنید. در این مرحله، نامی برای نسخه Redis خود برگزینید و میزان دیسک مورد نیاز را تعیین کنید. هم‌چنین، می‌توانید امکان «دسترسی از طریق اینترنت» را فعال کنید. این گزینه بعدا نیز قابل تغییر خواهد‌بود.در صورت غیر فعال بودن این گزینه، دسترسی به Redis تنها از داخل کلاستر هم‌روش و یا از طریق تب «ترمینال» در صفحه جزئیات اپ امکان‌پذیر خواهد‌بود.
  1. در صفحه بعد، پس از انتخاب منطقه، فضای نامی و پلن مورد نظر، گزینه «ساخت اپ» را انتخاب کنید. پس از حدود یک دقیقه، نسخه Redis شما مستقر و قابل‌ استفاده خواهد‌شد.

جزئیات اپ

اکنون در لیست اپ‌ها، یک نسخه از Redis با نامی که برگزیده‌اید وجود دارد و با کلیک بر روی آن، به صفحه جزئیات اپ منتقل خواهید‌شد. در تب «اطلاعات عمومی»، آدرس‌های داخلی و خارجی و رمز عبور را خواهید یافت. هم‌چنین، می‌توانید مصرف منابع و لاگ‌ها را در تب‌هایی با همین نام‌ها مشاهده کنید و در صورت نیاز، در تب‌های «پلن منابع» و «کنترل‌دسترسی»، منابع تخصیص‌یافته و سطح دسترسی به آن میان اعضای سازمان را تغییر دهید.

اتصال به Redis CLI

در صورتی که «دسترسی از طریق اینترنت» فعال باشد، می‌توانید با دستور زیر به راحتی از هر محیطی به Redis متصل شوید. زیردامنه، پورت و رمز عبور در تب «اطلاعات عمومی» قابل مشاهده است.

redis-cli -u redis://SUB_DOMAIN.hsvc.ir:PORT --askpass

هم‌چنین، می‌توانید در صفحه جزئیات اپ با استفاده از یک shell از container با Redis ارتباط بگیرید. پس از ورود به تب «ترمینال»، می‌توانید با دستور زیر به CLI متصل شوید. این قابلیت صرف نظر از وضعیت «دسترسی از طریق اینترنت» در دسترس است. در نظر داشته‌باشید که Redis داده در مسیر /bitnami/redis/data ذخیره و persist می‌شود. توصیه می‌کنیم در استفاده از تب «ترمینال» به ویژه درباره محتویات این مسیر دقت لازم را داشته‌باشید.

redis-cli -a PASSWORD