Skip to main content

Go

برای آن که یک اپ Go تشخیص داده شود، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد ۱- با godep مدیریت شود و یک فایل Godeps/Godeps.json داشته باشد. ۲- با govendor مدیریت شود و یک فایل vendor/vendor.json داشته باشد. ۳- یک پوشه‌ی src داشته باشد که داخل آن زیرپوشه‌هایی وجود دارند و یک یا چند فایل .go در آن باشد. این نشان می‌دهد پروژه با gb مدیریت می‌شود.

ورژن‌های Go که پشتیبانی می‌شوند را در این لینک گیتهاب می‌توانید ببینید. بعد از بیلد فایل‌های استاتیک همگی در اپ باقی می‌مانند و می‌توان آن‌‌ها را با http.FileServer یا ابزار مشابه سرو کرد.

برای اجرای اپ می‌توان یک دستور اجرایی در یک فایل به نام Procfile داد. در غیر این صورت هنگام ساخت اپ باید دستور اجرایی داده شود. فایل باینری پروژه با همان نام پروژه در پوشه‌ی ~/bin قرار می‌گیرد. مثلا اگر پروژه‌ای به نام my-app داشته باشیم با اجرای دستور bin/my-app برنامه اجرا خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مستندات سایت heroku مراجعه کنید.

ساخت اپ در دارکوب

در صفحه‌ی اول کنسول هم‌روش در بخش «زبان‌های برنامه‌نویسی» گزینه‌ی Go را انتخاب کنید:

و در صفحه‌ی بعد نوع سرور گیت خود را انتخاب کنید:

در صفحه‌ی تنظیمات اپ گزینه هایی برای اپ شما پیشنهاد داده شده است که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

از جمله نام، آدرس زیردامنه و پورت. دقت کنید که پورت باید همان پورتی باشد که برنامه‌ی شما روی آن گوش می‌دهد. بقیه‌ی مقادیر را هم می‌توانید به دلخواه تغییر دهید. هم‌چنین برای اجرای اپ باید دستوری را مشخص کنید. اگر این دستور را در Procfile‍‍ ننوشته‌اید در قسمت «دستور اجرایی» بنویسید. می‌توانید برای اطلاع بیشتر از این موضوع بخش قبلی را مطالعه کنید. بعد از این صفحه به «انتخاب پلن» می‌روید.

در اینجا پلن خود را انتخاب کنید و در پایین صفحه اگر نیاز به دیسک دارید آن را اضافه کنید.

در انتهای صفحه می‌توانید جزئیات اپ خود را ببینید:

با زدن دکمه‌ی «ساخت اپ» اپ شما دیپلوی می‌شود. سپس در بخش «اطلاعات عمومی» و در تب ‌Builds می‌توانید لاگ بیلد خود را ببینید.

در نهایت با مراجعه به آدرس دامنهی که انتخاب کرده بودید می‌توانید اپ خود را ببینید.