Skip to main content

تنظیمات هشدارها

در پلتفرم دارکوب برخی از مسائل رایج در راستای افزایش کیفیت نگه‌داری نرم‌افزار، به شکل هشدار تعریف شده‌اند و امکان دریافت اعلان در صورت بروز آنها وجود دارد. در ادامه نحوه‌ی تنظیم هشدارها در دارکوب را بررسی می‌کنیم.

تنظیم هشدارها

ادمین‌های سازمان با کلیک روی دکمه‌ی «هشدارها» در صفحه‌ی لیست اپها یا این آدرس می‌توانند لیست هشدارهای فعلی سازمان را ببینند.

همچنین می‌توانید از تب «تنظیمات هشدارها» نحوه‌ی اطلاع‌رسانی را مشخص کنید. فعلا امکان اطلاع‌رسانی از راه ایمیل وجود دارد. در قسمت دریافت‌کنندگان هشدار می‌توانید هریک از اعضای سازمان یا تمام ادمین‌های سازمان را انتخاب کنید.

بررسی هشدارهای موجود

در این قسمت ضمن تعریف هشدارهای موجود، نحوه‌ی برطرف شدن هریک از آنها را مختصرا بررسی می‌کنیم.

build:failed

در صورت ناموفق بودن آخرین build یک اپ، این هشدار ایجاد می‌شود. برای بررسی دلیل ناموفق بودن build، لاگ آخرین بیلد را در تب «لیست بیلدها» مشاهده کنید. همچنین قسمت مربوط به لاگهای Build در عیب‌یابی اپها را بخوانید.

pvc:high

در صورتی‌که مقدار مصرف شده از دیسک اپ به حداکثر ظرفیتش نزدیک شود، این هشدار ایجاد می‌شود. برای رفع این هشدار می‌توانید از تب «دیسک» ظرفیتش را افزایش دهید یا فایلهای موجود در پوشه‌ای که دیسک mount شده‌است را پاک کنید.

endpoint:notready

در صورتی‌که اپ روی پورت تعیین شده پاسخگو نباشد یا آدرس health-check جواب ناموفق برگرداند این هشدار ایجاد می‌شود. عوامل مختلفی برای وقوع این هشدار وجود دارد. برای آشنایی با دلایل احتمالی صفحه‌ی عیب‌یابی اپها را مطالعه کنید.

pod:restarts:high

در صورتی‌که پادهای مربوط به اپ شما با نرخ زیادی restart شوند، این هشدار ایجاد می‌شود. این restart شدن با نرخ بالا می‌تواند دلایلی مانند terminate شدن پاد (بعد از اتمام دستور یا خطا در برنامه) یا کمبود RAM یا کمبود دیسک Ephemeral داشته باشد. برای رفع این ایراد ضمن مطالعه‌ی راهکارهای موجود در صفحه‌ی عیب‌یابی اپها ، می‌توانید از ابزارها سنتری و جمع‌آوری لاگ و مانیتورینگ هم برای دیباگ مسئله استفاده کنید.

pod:oomkilled

این هشدار در صورت kill شدن برنامه‌ی شما به خاطر کمبود RAM ایجاد می‌شود. برای رفع این خطا مقدار محدودیت RAM اپ خود را از تب «پلن منابع» افزایش دهید یا (به هر نحوی) مقدار رم مورد نیاز برنامه‌ی خود را کاهش دهید.

pod:cpu:throttling

در صورتی‌که پادهای برنامه‌ی شما دچار کمبود CPU برای چند دقیقه شوند،‌ این هشدار ایجاد می‌شود. برای رفع این مسئله (در صورت نیاز) می‌توانید محدودیت سی‌پی‌یو یا تعداد رپلیکاها را افزایش دهید یا از HPA استفاده کنید.