Skip to main content

مدیریت اعضا سازمان

مدیریت اعضای سازمان به شما امکان اضافه و کم کردن عضو به سازمان و کنترل دسترسی اعضا به اپ‌های دارکوب و سایر سرویس‌های هم‌روش را می‌دهد. برای این کار می‌توانید بر روی پروفایل خود کلیک کرده و گزینه «اعضای سازمان» را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید تنها در صورتی که صاحب‌ سازمان و یا ادمین سازمان خود باشید، به این بخش دسترسی خواهید داشت.)

افزودن عضو به سازمان

یکی از امکانات این بخش، اضافه کردن عضو به سازمان است. برای اضافه کردن عضو، مطابق تصویر زیر کافی است ایمیل هم‌تیمی خود را وارد کرده و گزینه «افزودن» را انتخاب کنید. در صورتی که هم‌تیمی شما با ایمیل وارد شده در کنسول هم‌روش ثبت‌نام کرده باشد دعوت‌نامه‌ای توسط ایمیل برای او ارسال می‌شود و هم‌تیمی شما می‌تواند از طریق ایمیل ارسالی به تیم شما اضافه شود.

همچنین در صورت نیاز به حذف یک عضو از سازمان، می‌توانید روی دکمه حذف که روبروی ایمیل کاربر مد نظرتان قرار دارد، کلیک کنید.

فعال‌سازی کنترل دسترسی

در صورتی که قابلیت کنترل دسترسی را برای سازمان خود فعال نکرده باشید، تمامی اعضای سازمان به کلیه امکانات کنسول و اپ‌های دارکوبی شما دسترسی خواهند داشت.

برای فعال‌سازی کنترل دسترسی، مطابق تصویر زیر روی گزینه «تنظیمات دسترسی‌ها» کلیک کنید.

سپس به صفحه «مشخصات سازمان» فرستاده خواهید شد. در این صفحه کنترل دسترسی را برای سازمان خود فعال کنید.

نقش‌ها

پس از فعال‌سازی کنترل دسترسی، می‌توانید برای اعضای سازمان خود نقش‌های گوناگونی تعریف کنید.

در حال حاضر برای اعضای سازمان چهار نقش صاحب‌سازمان، ادمین، توسعه‌دهنده و مسئول مالی قابل تعریف هستند. هر عضو می‌تواند بیش از یک نقش داشته باشد.

دادن نقش به اعضا

برای دادن و گرفتن نقش‌های گوناگون ابتدا عضو مورد نظر را در لیست سمت چپ انتخاب کنید، سپس در قسمت Roles روی فیلد مشخص شده کلیک کرده و نقش مورد نظر را انتخاب کنید.

همان‌طور که در عکس فوق می‌بینید کاربر انتخاب شده دو نقش توسعه‌دهنده و مسئول مالی را دارد.

همچنین می‌توانید با کلیک روی ضربدر کنار هر نقش، نقش مورد نظر را از فرد بگیرید.

پس از انتخاب نقش‌ها روی گزینه اعمال تغییرات کلیک کنید.

دسترسی‌های هر نقش

هر یک از نقش‌ها، دسترسی‌هایی را برای عضو سازمان شما فراهم می‌کند. صاحب سازمان تمامی دسترسی‌های ممکن را دارست.

در ادامه به شمردن دسترسی‌هایی که هر یک از نقش‌ها ندارند می‌پردازیم:

ادمین

  • امکان دادن و یا گرفتن نقش ادمین به اعضای سازمان

توسعه‌دهنده(developer)

هر عضوی که به سازمان اضافه‌ می‌شود، به صورت پیش‌فرض نقش توسعه‌دهنده را دارد.

همچنین نقش توسعه‌دهنده دسترسی‌های زیر را نیز ندارد:

  • امکان دسترسی به قسمت «اعضای سازمان»
  • امکان مشاهده، تغییر، حذف و ساخت اپ: هنگامی که به یک عضو از سازمان، نقش توسعه‌دهنده را می‌دهید، در ابتدای کار امکان مشاهده، تغییر و حذف هیچ یک از اپ‌ها و ساخت اپ جدید را ندارند. بنابراین لازم است پس از دادن نقش توسعه‌دهنده به عضو سازمان، دسترسی‌های مورد نظر خود برای استفاده از اپ‌های دارکوبی را نیز به او بدهید.
  • مشاهده سرویس بکاپ (سرویس بکاپ هم‌روش)
  • امکان مشاهده قسمت مالی

مسئول مالی(accountant)

  • مشاهده سرویس بکاپ (سرویس بکاپ هم‌روش)
  • مشاهده سرویس دارکوب
  • امکان دسترسی به قسمت «اعضای سازمان»

کنترل دسترسی اپ‌های دارکوب

نقش توسعه‌دهنده در ابتدا امکان مشاهده، تغییر و حذف هیچ یک از اپ‌های دارکوب و ساخت اپ جدید در دارکوب را ندارد. برای دادن دسترسی، پس از انتخاب عضو مورد نظر، در قسمت سمت راست دسترسی‌های مورد نظر خود را به او داده و سپس گزینه اعمال تغییرات را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که هر عضو سازمان، در صورت ساخت اپ در دارکوب، دسترسی‌های مشاهده، تغییر و حذف همان اپ را دارد. و می‌تواند همین دسترسی‌ها را به کاربران دیگر نیز بدهد.