Skip to main content

اطلاعات عمومی اپ

آیتم اپ در لیست اپ‌ها

در لیست اپ‌ها، هر اپی که ساخته‌اید دارای دگمه‌هاییست که هر کدام عملیات جدایی انجام می‌دهند:

وضعیت اپ

نشان‌دهنده وضعیت اپ است که می‌تواند یکی از موارد زیر باشد.

  • Running
  • Disabled
  • Initializing
  • Creating
  • Updating
  • Not Ready

لینک اپ

در صورتی که برای اپ خود یک یا چند آدرس دامنه مشخص کرده باشید و البته اپ شما قابلیت تخصیص آدرس HTTP داشته باشد، با کلیک روی این گزینه لیست دامنه‌ها نمایش داده شده و با کلیک روی آن‌ها می‌توانید از مرورگر به آدرس اپ خود دسترسی داشته باشید.

خاموش و روشن کردن اپ

در دارکوب این قابلیت وجود دارد که در صورت عدم نیاز به یک اپ بتوانید آن را موقتاً خاموش کنید. برای انجام این کار، در این صفحه بر روی آیکن «غیر فعال کردن اپ» کلیک نمایید. در مدت زمانی که اپ شما در حالت خاموش قرار دارد هزینه‌ای برای شما محاسبه نخواهد شد.

البته اگر اپ شما از نوعی باشد که دیسک داشته باشد و یا به آن دیسک اضافه کرده باشید،‌ با توجه به این که حتی پس از خاموش کردن اپ، فضای تخصیص یافته برای دیسک همچنان اشغال شده است، هزینه دیسک حتی در حالت خاموش نیز محاسبه خواهد شد.

پاک کردن اپ

با پاک کردن اپ، اطلاعات آن مجدداً قابل دسترسی نخواهد بود. اگر بر روی اپ شما دیسکی موجود باشد، اطلاعات دیسک نیز تماماً حذف خواهد شد و قابل بازیابی نخواهد بود.

با کلیک روی هر کدام از اپ‌ها در لیت اپ‌های موجود، وارد بخش اطلاعات عمومی خواهید شد.

اطلاعات عمومی اپ

مشخصات اپ

در هر نوع اپ، اطلاعات مختلفی بنابر نوع اپ، در این بخش در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. مثلاً در اپ‌های دیتابیسی، storageها و 1click apps، مهم‌ترین اطلاعات username و password دسترسی به برنامه در محیط اجرایی خواهد بود. از سوی دیگر در نوع اپ‌های داکری و گیتی، اطلاعات مهم دیگری وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ویرایش اطلاعات ریپوزیتوری

در مورد اپ‌های گیتی، اطلاعات مربوط به ریپوزیتوری اپ در این بخش قرار دارد. با کلیک بر روی دگمه‌ی ویرایش کنار نام ریپو، می‌توانید برنچ مربوط به اپ، آدرس Dockerfile، Build Context و دیپلوی خودکار پس از پوش کردن را در آن ویرایش کنید.

ویرایش ایمیج داکر

در اپ‌های گیتی و داکری، این بخش برای ویرایش ایمیج داکر و تگ آن وجود دارد. دقت داشته باشید که برای تغییر این بخش، نیاز است تغییرات مورد نظر را در فایل .gitlabci.yaml نیز اعمال کنید.

فیلدهای مهم در اطلاعات عمومی اپ

هر اپ با توجه به امکانات خود، در این صفحه حاوی فیلدهایی است که در این‌جا به شرح آن‌ها می‌پردازیم. د این بخش می‌توانید با توجه به نوع اپ خود، در مرود فیلدهایی که مورد نیازتان است مطالعه‌ کنید.

پورت سرویس

اگر اپ شما بر روی پورت خاصی در حال listen است در این قسمت می‌توانید تنظیمات مربوطه را وارد کنید. برای وارد کردن چند پورت برای سرویس خود، می‌توانید به مستند مدیریت پورت‌ها در اپ مراجعه کنید.

دستور اجرایی

در این قسمت دستور اجرایی مورد نظر برای اجرای ایمیج برنامه باید وارد شود (معادل Command).

ورودی ها

اگر دستور اجرایی در بخش فوق دارای ورودی باشد مقادیر آن باید در این قسمت وارد شود (معادل Args). در صورت نیاز به اجرای دستورهای پیچیده می‌توانید از چیزی شبیه زیر استفاده کنید:

دستور اجرائی: /bin/sh -c

ورودی‌ها: command1 && command2

Readiness Probe HTTP (Health Check)

با استفاده از این مقدار آماده/سالم بودن سرویس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. لازم است شما endpoint ای برای سرویس خود ایجاد کنید که اگر به ازای درخواستی به آن، status_code 200 برگرداند، مشخص کننده‌ی صحت عملکرد سرویس شما است. این آدرس باید به شکل نسبی داده شود مثلا /is_ready. در صورت علاقه صفحه مستندات کوبرنتیز مربوط را مطالعه کنید.

حجم دیسک

در اپ‌های از نوع Storage یا دیتابیس، این فیلد وجود دارد و حجم دیسک مربوط به اپ را مشخص می‌کند.

دسترسی از طریق اینترنت