Skip to main content

استفاده از دامنه‌ی شخصی

در کنسول دارکوب می‌توانید از زیردامنه‌ی darkube.app برای اپ‌های خودتان استفاده کنید. اما در صورتی که دامنه‌ی شخصی داشته باشید، می‌توانید با انجام تنظیماتی آن را به زیردامنه‌ی دارکوب متصل کنید تا اپ شما تحت دامنه‌ی خودتان در دسترس قرار بگیرد.

پیش نیاز

قبل از آن که تنظیمات را انجام دهید لازم است از Authoritative Nameserverهایی مانند کلودفلر یا ابرآروان استفاده کنید. برای این کار می‌توانید در یکی از این سایت‌ها ثبت‌نام کنید و به شکل رایگان دامنه‌ی خود را در آنجا ثبت کنید. سپس دو رکورد از نوع NS دریافت می‌کنید که باید آن را در registrar دامنه (مثلا irnic برای دامنه‌های .ir) قرار دهید. برای توضیحات بیشتر به مستندات کلودفلر یا ابرآروان مراجعه کنید.

اضافه کردن دامنه در دارکوب

هنگام ساخت اپ در تب آدرس دامنه یک زیردامنه‌ی دارکوب را انتخاب کنید:

در این مثال awesome.darkube.app انتخاب شده است. سپس دامنه‌ی شخصی خودتان را وارد کنید که در تصویر بالا mydomain.ir است. بعد از ساخت اپ باید به پنل authoritative nameserver خود بروید و یک رکورد CNAME یا ANAME بسازید. برای راهنمایی بیشتر به مستندات کلودفلر یا ابرآروان رجوع کنید. بعد از ثبت رکورد این اپ با آدرس‌های mydomain.ir و awesome.darkube.app در دسترس خواهد بود.