Skip to main content

معرفی سرویس Sentry

مقدمه

Sentry یک ابزار کدباز جهت ردیابی خطا (Error Tracking) است که به شما این امکان را می‌دهد تا سریع، پیوسته و با کارایی بالا، خطاهای احتمالی اپ خود را ردیابی و رفع نمایید. سرویس سنتری هم‌روش برای تمامی کاربران از طریق کنسول هم‌روش قابل دسترسی است.

امکانات Sentry

ردیابی خطا

سرویس Sentry با قابلیت جمع‌آوری خطاهای برنامه‌ها به توسعه‌دهنده کمک می‌کند قبل از نارضایتی کاربران از مشکل مطلع شده و آن را رفع کند. همچنین سنتری دارای قابلیت فیلتر کردن و جداسازی خطاها و ارسال داده‌های اضافه به همراه خطا می‌باشد این ویژگی باعث می‌شود که از ارسال خطاهای بی اهمیت جلوگیری شود و بتوانید اطلاعاتی مانند "خطا برای کدام کاربر رخ داده" را دریافت کنید.

داشبوردها

داشبوردها در سنتری به سازمان شما قابلیت مصورسازی خطاها و تراکنش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید گراف های سفارشی مطابق با نیازهای خود بسازید برای مثال تغییرات در خطاها با ارائه هر نسخه جدید، کیفیت نسخه طی زمان، مشکلات کاربران یا هر چیزی که سنتری جمع‌آوری کرده است. دمو داشبورد

داشبورد Sentry
داشبورد سرویس Sentry

Debugging

فرایند Debugging در برنامه‌ای که در محیط Production در حال اجراست، در صورت ندانستن ریشه خطا، می‌تواند بسیار پیچیده شود. با کمک قابلیت جمع‌آوری stack trace خطاها و نشان دادن مراحل اجرا تا نقطه‌ی بروز خطا به راحتی می‌توانید دلیل اصلی مشکلات و خطاها را تشخیص دهید. سنتری به شما دید کاملی از اینکه چه چیزی برای کاربران شما مشکل ایجاد کرده می‌دهد. لینک دموی سنتری

Issue Page
صفحه خطا Sentry

سوالات متداول (FAQ)

منظور از event چیست؟

هم‌روش پلن های سرویس سنتری را بر اساس تعداد event هایی که کاربر دریافت می‌کند، ارائه می‌دهد. منظور event در اینجا خطاها و Exception هایی است که از برنامه کاربر به سنتری ارسال می‌شود. برای مثال در پلن Team می‌توانید ۵۰,۰۰۰ event در ماه و ۷۰ event در ساعت (صرف نظر از پیوست ها یا هر چیزی که به همراه event ارسال می‌شود) دریافت کنید.

پس از پر شدن محدودیت سنتری چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از رسیدن به حد پلن خود در تعداد ایونت‌ها، سنتری ایونت‌های شما را ذخیره نمی‌کند و تاثیر نمی‌دهد و به کاربر Status Code 429 برمی‌گرداند. برای حل این موضوع می‌توانید تعداد ایونتهای ارسالی را کاهش دهید یا پلن خود را ارتقاء دهید.

سایت sentry.io

صفحه‌ی محصول سنتری در هم‌روش