Skip to main content

معرفی سرویس Sentry

کدها خواه‌ناخواه به مشکل می‌خورند. می‌تونیم سریع تر اصلاحش کنیم.

سنتری چیست؟

سنتری یک ابزار مشاهده‌پذیری جهت ردیابی خطا (Error Tracking) است که به شما این امکان را می‌دهد تا سریع، پیوسته و با کارایی بالا، خطاهای احتمالی اپ خود را ردیابی و رفع نمایید. سرویس سنتری هم‌روش برای تمامی کاربران از طریق کنسول هم‌روش قابل دسترسی است.

مزیت سنتری نسبت به سایر ابزار‌ها، فراوانی امکانات و دشبردهای قدرتمند آن در عین سادگی پیاده‌سازی و تنظیمات اولیه است. سنتری در ابتدا به صورت ابزار ردیابی خطاهای سطح کد شناخته می‌شد اما به مرور سایر قابلیت ها نیز به این ابزار محبوب اضافه شد. سایت sentry.io

سنتری چگونه به ما کمک می‌کند؟

ردیابی خطا (Error Monitoring)

سرویس Sentry با قابلیت جمع‌آوری خطاهای برنامه‌ها به توسعه‌دهنده کمک می‌کند قبل از نارضایتی کاربران از مشکل مطلع شده و با کمترین زمان به ریشه مشکل پی برده و آن را رفع کند. همچنین سنتری دارای قابلیت فیلتر کردن و جداسازی خطاها و ارسال داده‌های اضافه به همراه خطا می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود که از ارسال خطاهای بی‌اهمیت جلوگیری شود و بتوانید اطلاعاتی مانند "خطا برای کدام کاربر رخ داده" را دریافت کنید.

ردیابی کارآیی و سرعت (Performance Monitoring)

این امکان به صورت آزمایشی بر روی سنتری هم‌روش قابل ارائه است.

قابلیت Perfomance monitoring سنتری کمک می‌کند تا سرعت و کارایی اپلیکیشن در طول زمان پیگیری شود. پیگیری معیار‌های تاثیرگذار بر تجربه کاربر باعث می‌شود تاثیر ارور‌ها یا ورژن های جدید اپلیکیشن بر سرعت و کیفیت به خوبی قابل مشاهده باشد.

همچنین سنتری با اندازه‌گیری و ارسال transaction برای هر رخداد کد، مانند لود شدن یک صفحه یا انجام شدن تسک‌های ناهمگام به شما کمک می‌کند تا کندی ها و bottleneck های موجود در stack نرم‌افزاری خود را شناسایی و برای بهبود آن‌ها اقدام کنید.

عیب‌یابی (Debugging)

فرآیند Debugging برنامه در محیط production، به طور معمول، فرآیندی پیچیده، خطرناک و استرس‌زاست. این فرآیند وقتی پیچیده‌تر می‌شود که ریشه خطا مشخص نباشد و اطلاعات کافی از وضعیت باگ در محیط پروداکشن موجود نباشد. سنتری، با کمک قابلیت جمع‌آوری stack trace خطاها و نشان دادن مراحل اجرا تا نقطه‌ی بروز خطا دلیل اصلی مشکلات و خطاها را به خوبی به توسعه‌دهنده نمایش می‌دهد و به سرعت تشخیص و رفع مشکل کمک بسیاری می‌کند. در واقع، سنتری به شما دید کاملی از اینکه چه چیزی برای کاربران شما مشکل ایجاد کرده می‌دهد.