Skip to main content

ساخت اپ از ریپو گیت‌هاب

برای نصب اپ گیت‌هابی دارکوب کافی است که در صفحه‌ی ساخت اپ بر روی لینک نمایش داده شده کلیک کنید. در تصاویر زیر جزئیات این مراحل نمایش داده شده است.

پس از کلیک بر روی این لینک به سایت گیت‌هاب منتقل خواهید شد. در این صحفه گیت‌هاب به شما مجوزهایی که اپ دارکوب لازم دارد را نمایش می‌دهد تا با تایید آن و انتخاب مخازن مورد نظرتان اجازه‌ی نصب را صادر نمایید. در تصویر زیر جزئیات این مرحله نمایش داده شده است.

پس از صدور مجوز نصب مجددا به صورت خودکار از سایت گیت‌هاب به دارکوب منتقل خواهید شد. در صورت موفقیت آمیز بودن فرآیند نصب دارکوب فهرست مخازنی که اپ را بر روی آنها نصب کرده‌اید را به شما نمایش خواهد داد. با انتخاب هر مخزن می‌توانید فهرست برنچ‌های آن را نیز مشاهده نمایید. در تصویر زیر جزئیات حساب پس از نصب اپ گیت‌هابی دارکوب نمایش داده شده است.

آدرس ریپو و نام برنچ

پس از اتصال به دارکوب، لیست ریپوزیتوری‌های گیت شما لیست خواهند شد. پس از انتخاب ریپو، برنچ‌های مربوط به ریپو نیز نشان داده شده و می‌توانید برنچ مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

آدرس داکر فایل

در این قسمت لازم است آدرس نسبی Dockerfile اپ داکری‌شده‌ی خود را وارد کنید (مثلا ./Dockerfile) به صورت پیش‌فرض، پوشه‌ی root ریپوی شما به عنوان آدرس داکرفایل در نظر گرفته شده است.

info

برای یادگیری نحوه‌ داکری‌کردن اپ خود می‌توانید به صفحه داکری‌کردن اپ در Hacker Noon مراجعه کنید یا از طریق پشتیبانی دارکوب با ما در ارتباط باشید

Build Context

آدرسی که ایمیج شما روی آن بیلد خواهد شد. مقدار پیش‌فرض پوشه‌ی root در نظر گرفته شده است. (.)

دیپلوی خودکار بعد از push کردن

با فعال کردن این گزینه، با هر بار پوش کردن روی برنچ مشخص‌شده، اپ شما به صورت خودکار به‌روز‌رسانی می‌شود. پیشنهاد می‌شود این گزینه فعال بماند. در صورتی که میخواهید حتما به شکل دستی اپ را آپدیت کنید، این گزینه‌ را غیرفعال کنید.


پس از تنظیم این مقادیر، به مرحله‌ی بعد یعنی تنظیمات اپ هدایت خواهید شد: تنظیمات اپ گیتی