Skip to main content

تنظیمات عمومی اپ داکری

بعد از انتاخب ایمیج، صفحه تنظیمات اپ را مشاهده خواهید کرد. در این‌جا به توضیح هر فیلد می‌پردازیم.

نام اپ (App Name)

نام اپ شناسه‌ای است که در هر فضای نامی (Namespace) اپ شما را به صورت یکتا مشخص می‌کند و در صفحه اصلی دارکوب در لیست اپ‌ها نمایش داده می‌شود.

فیلدهای اجباری

در این بخش، نام اپ تنها فیلد اجباری برای پر کردن است. پس از پر کردن این فیلد، می‌توانید به بخش تنظیمات پلن و کلاستر بروید. در صورتی که نیاز به تنظیمات بیشتری دارید، ادامه‌ی مستندات را با ترتیب فعلی دنبال کنید.

پورت سرویس

اگر اپ شما بر روی پورت خاصی در حال listen است در این قسمت می‌توانید تنظیمات مربوطه را وارد کنید. در صورت نیاز به تعریف بیش از یک پورت می‌توانید از طریق تب «پورت‌ها» آن‌ها را تعریف کنید. در ادامه در مورد این ویژگی توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد.

caution

دقت کنید که پردازه روی این پورت در حال listen کردن باشد. در صورت نیاز به مستندات داکر ایمیج پایه مراجعه کنید.

دستور اجرایی

در این قسمت دستور اجرایی مورد نظر برای اجرای ایمیج برنامه باید وارد شود (معادل Command).

ورودی ها

اگر دستور اجرایی در بخش فوق دارای ورودی باشد مقادیر آن باید در این قسمت وارد شود (معادل Args). در صورت نیاز به اجرای دستورهای پیچیده می‌توانید از چیزی شبیه زیر استفاده کنید:

دستور اجرائی: /bin/sh -c

ورودی‌ها: command1 && command2

Health Check Path

با استفاده از این مقدار آماده/سالم بودن سرویس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. لازم است شما endpoint ای برای سرویس خود ایجاد کنید که اگر به ازای درخواستی به آن، status_code 200 برگرداند، مشخص کننده‌ی صحت عملکرد سرویس شما است. این آدرس باید به شکل نسبی داده شود مثلا /is_ready. در صورت علاقه صفحه مستندات کوبرنتیز مربوط را مطالعه کنید.پس از اعمال این تنظیمات، می‌توانید به صفحه‌ی تنظیمات پلن و کلاستر رفته و مابقی مراحل را دنبال کنید. اما در صورتی که نیاز به تنظیمات بیشتری دارید، تب‌های مربوط به تنظیماتِ اپ در ادامه‌ی این مستندات توضیح داده شده‌اند.


  1. تنظیمات متغیرهای محیطی (Enviornment Variables)
  2. تنظیمات آدرس دامنه
  3. تنظیمات پورت‌ها
  4. Custom Config (Yaml)